אקנה

אקנה הוא לא דבר כה פשוט כמו שיכולים לחשוב. אקנה יכול להוביל לתוצאות מרחיקות לכת: שריטות וצלקות שעלולות להישאר על הפנים של אדם לאורך כל חייו. פצעים אלו במיוחד מסוכנים בקרב בני הנוער, שכן הם בונים את הדימוי העצמי של הנער.

אקנה כמחלת עור

ללא ספק מדובר במחלת עור רצינית. למעשה אקנה היא מחלת עור הנפוצה ביותר בעולם. המחלה נפוצה בעיקר בקרב בני הנוער והיא גוררת אחריה מעשיים לא רצויים על ידי החולים. קיימת תופעה ונטייה לחפור בעור שבו יש פצע בגרות, מעשה זה לא רק גורם לשריטות בעור, אלא הוא גם נותן לפצעי אקנה מקומות נוספים לגדול. בני הנוער מוכנים בכל דרך שהיא להסיר אקנה מפניהם ולפעמים עושים דברים בלתי הגיוניים. השיטה הטובה להיפטר מן אקנה היא להתייעץ עם קוסמטיקאית מוסמכת ולהתאים סדרת טיפולים המתאימה אישית למטופל לפי דרגת האקנה.

מיתוסים נפוצים

המיתוס הראשון אומר כי הפצעים עלולים לגדול רק כאשר אנו לא שומרים על ההיגיינה בעור שלנו. ייתכן וזאת גם הסיבה לגידול הפצעים, אך היא בהכרח לא העיקרית. עיקר הבעיה טמון כמובן בעור עצמו של האדם. לפעמים ניתן אפילו לזרז את התהליך של גידול אקנה על ידי שטיפת פנים מיותרת, אך לא ניתן בשום אופן למנוע על ידי כך את גידול הפצעים.

מיתוס נוסף אומר כי דיאטות למיניהן יכולות לגרום לפצעי אקנה. כמו כל המיתוסים, גם זה מצוץ מעצבה, שכן אף מחקר רפואי לא מצא קשר כלשהו בין אקנה לדיאטות בגוף האדם. ככלל, מיתוס הוא פרי ידם של אנשים שלא מבינים כלום בתחום, אלא רק מאמינים באמונות קדומות, לכן השיטה הטובה ביותר היא לפנות לרופא מומחה ולברר איתו את הסיבה לפצעי אקנה בגוף שלכם. למען הסר ספק בכל הקשור לאוכל, גם ציפס, פיצה ושוקולד אינם גורמים לגידול אקנה בעור הפנים ובעור הגוף כולו.

עוד מיתוס- אקנה נגרם על ידי לחץ. מיתוס ללא בסיס , שכן אין שום הוכחות רפואיות לכך. לעומת זאת, תרופות רבות הפועלות להורדת הלחץ הן בעלות תופעות לוואי כמו הופעת אקנה בעור האדם.

בראש ובראשונה, אקנה היא בעיה קוסמטית. וכמו כל דבר הקשור לקוסמטיקה, גם כאן חשוב לשמור על הפצע ובשום פנים לא לפוצץ אותה. לפוצץ פצעי אקנה- זהו המעשה האהוב על בני נוער רבים, אך למעשה זה השלכות מרחיקות לכת.  אחרי מעשה זה עלולים להישאר שריטות להמשך החיים. בכל הנוגע להסרת אקנה מהגוף ובמיוחד מהפנים, יש לפנות לרופא המטפל שלכם על מנת לקבל ייעוץ מקצועי בנוגע לטיפול במחלה הכה נפוצה זאת כמו פצעי אקנה.

ברוב המקרים, טיפול אצל קוסמטיקאית מוסמכת יכול לפתור את הבעיה. במקרים קיצוניים של מחלת אקנה אפילו מגיעים לטיפולים כירורגיים ועל כן לא כדאי להזניח מחלה זאת.

 

 

שתפו את המאמר

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest