תחושת חוסר שביעות רצון ממראה הגוף במראה אינה זרה לאיש: כמה נורא להתאכזב פעם אחר פעם מהפגמים המטרידים שמסרבים להיעלם! נשים רבות חוות אכזבה זו על בסיס יום-יומי: העור כבר לא גמיש כפי שהיה בעבר, הצלוליטיס בולט לעין, ושגרת החיים והעבודה לא משאירה זמן או משאבים נפשיים לעיסוק מספק בפעילות ספורטיבית שתפצה על כך. מה עושים? הצרת היקפים זוהי דרך לחיטוב אותם איזורים בעייתיים ולטיפול בעור במקומות הללו. אין כל פלא בכך שרבים בוחרים לעבור תהליך הצרת היקפים ומרוויחים חזרה את השקט הנפשי שלהם – מדובר באוסף של כמה שיטות שונות, שכולן נועדו להביא לאותה תוצאה: הצרת היקפים ועיצוב הגוף. אין צורך בהכנה מראש לפני הטיפול, ונשים וגברים כאחד יכולים לעבור טיפול הצרת היקפים באותה הצלחה.
הצרת היקפים: מה התהליך?
כאמור, הצרת היקפים יכולה להיעשות בכמה שיטות שונות. הרעיון המרכזי שבבסיס תהליך הצרת היקפים הוא ליצור גירוי של השרירים על ידי תדר אלקטרוני. התדר גורם לכיווץ השריר, כך שהוא צורך אנרגיה ומתחזק כתוצאה מכך. פעולה זו מהווה, בעצם, תחליף לפעילות ספורטיבית: השריר עובד והקלוריות נצרכות. ממש כמו לרוץ! כיום קיימים מכשירים המאפשרים לעשות הצרת היקפים באמצעות טכנולוגיות מגוונות: ישנם מכשירים המבוססים על פעולת עיסוי ושאיבה, אחרים משתמשים בקרני אור אינפרא אדום ליצירת חום המזרים את הדם אל תאי השומן. כמו כן, ניתן לבצע הצרת היקפים תוך שימוש באולטרא סאונד: קרני האולטרסאונד נשלחות אל תוך תאי השומן, מפזרות אותו ומביאות לסילוקו מהגוף. עוצמת המכשיר בו משתמשים במהלך טיפול הצרת היקפים מותאמת לרקמת השומן בה מטפלים ומרכיביה. חשוב לציין כי הצרת היקפים נעשית ללא הרדמה ואינה כרוכה בכאב. מטופלים רבים אף מעידים על עצמם כי נהנו מעצם התהליך.
למי מומלץ לבצע הצרת היקפים, ומה חשוב לדעת?
נמצא שטיפול הצרת היקפים יעיל במיוחד במאבק נגד צלוליטיס והשמנת יתר. לאחר שימוש במכשירי הצרת היקפים העור עלול להיות מעט אדום, אך האדמומיות הזו חולפת מעצמה תוך כמה שעות. ישנם מקרים בהם הצרת היקפים אינה מומלצת: לדוגמא, לאנשים הסובלים מבעיות לב, לחץ דם גבוה ובעיות בבלוטת התריס. למען הסר ספק, התייעצות עם איש מקצוע מומלצת תמיד לפני שמתחילים בתהליך הצרת היקפים, זאת כדי להשיג תוצאות מירביות. חשוב לדעת כי במרבית המקרים, תהליך של הצרת היקפים לוקח זמן: יידרשו מספר מפגשים עד לקבלת התוצאה הרצויה. ניתן ואף רצוי בהחלט לעבור את הטיפול בהשגחת תזונאי מוסמך, תוך מעקב אחר המשקל והאיזור בה נעשית הצרת היקפים והקפדה על תזונה נכונה תוך כדי. בסיכומו של דבר, הצרת היקפים היא הדרך הבטוחה והמוכחת להשגת גוף חטוב ועור חלק: היא מונעת את התסכול הכרוך בניסיון הנואש לרדת במשקל באמצעות פעילות ספורטיבית מאומצת במיוחד, ובסופה הגוף נראה מעוצב ובריא יותר.
 
 

לקבלת ייעוץ לטיפול זה אל תהססי!