גוונים שונים של העור של כל אדם נוצרים בתהליכים של פיגמנטציה בתאים של העור. התהליך של פיגמנטציה נוצר על ידי הפיגמנטים- התאים הנמצאים בשכבת העור החיצונית והם אלו אשר הכי חשופים לשמש. למעשה תהליך זה, הוא זה שבונה את הצבע העור של גזעים שונים של בני האדם.

תהליך היווצרותה של פיגמנטציה

התאים האחראיים על הפיגמנטים נקראים מלנוציטים. בתאים אלו נמצאים גרגירים הקשורים ישירות להיווצרות הצבע של העור. רוב ההשפעה על התאים האלה ולתוצאות אשר אותם הם מייצרים, קשורים ישירות לחשיפה לשמש. תאים אלו נמצאים בשכבה הכי חיצונית של העור של בן אדם ולכן הם הכי קרובים לשמש. יוצא שהתאים אלה אחראיים לכל תהליך של פיגמנטציה בגוף האדם, אך מצד שני הם שומרים על הגוף שלנו מפני קרינת השמש.

עם הזמן תאים אלו מתחילים לקבל את הצבע וקרוב לגיל 30 אנחנו יכולים לזהות את זה על עצמינו. על מנת לעקב את התהליך של פיגמנטציה ניתן להיעזר בטיפולי אנטי אייג'ינג והבהרה. טיפולים אלו נועדו לשמור על המצב הרגיל של העור וכמו כן לחזק את התאים הקשורים לתהליך של פיגמנטציה ולהחזיר אותם למקום הקודם. חשוב לזכור כי לא מומלץ להזניח את המצב של פיגמנטציה בשלב הקודם, שכן בשלב זה עוד ניתן להציל את המצב ללא טיפולים מיוחדים, אלא רק טיפולי אנטי אייג'ינג וטיפולי הבהרה.

חומרים אשר יכולים להיות יעילים בתהליך לחימה נגד פיגמנטציה:

1.    החומרים אשר ידועים ליעילותם נגד יצירת האינזים
2.    החומרים אשר מעכבים את יצירת המלנין (חומצה אזלאית).
3.    חומרים המיועדים לטיפולי הבהרה עם אפקט קילוף על השכבה הקרנית

לצורך לחימה נגד פיגמנטציה הומצאו חומרים ומכשירים רבים והטכנולוגיות האלה מתפתחות מהר מאוד. המכונים הרפואיים מציעים מספר רב של טיפולים ומכשירים. הלחימה נגד פיגמנטציה יכולה להתבצע גם בתנאים ביתיים בעזרת מכשירים מיוחדים. לצורך קבלת המלצה על המכשירים המיועדים נגד פיגמנטציה, מומלץ להיעזר בעזרתם של המומחים. ככלל, כל תהליך טיפול נגד פיגמנטציה צריך להתבצע תחת ההשגחה המקצועית של רופא מומחה ובהעדר השגחה זו ניתן להגיע לתוצאות לא טובות. פיגמנטציה הוא תהליך שמתחיל מהימים הראשונים לחייו של כל אדם, ורק בגיל 30 ומעלה ניתן לזהות את התוצאות של פיגמנטציה בעור האדם. על מנת לנקוט באמצעים נגד פיגמנטציה בשלב המוקדם ולא להזניח את המצב, יש צורך להתייעץ באופן מידי עם המומחים.

על מנת לבחור במכון הקוסמטי לפיגמנטציה, יש צורך רב לקבל המלצות אודות הקוסמטיקאית. הטיפול נגד תהליכי פיגמנטציה הוא מאוד פופולארי וקוסמטיקאיות רבות שואפות לתת שירות זה ללקוחותיהם. בין עם טיפול נגד פיגמנטציה מתבצע בבית או החלטתם לפנות למכון קוסמטי המטפל בפיגמנטציה, חשוב מאוד להתייעץ עם המומחים בכל הקשור לתהליך זה ולעשות בחירה נכונה.