מבין בעיות עור הפנים השונות הקיימות כתמים ופיגמנטציה הן הבעיות המורכבות ביותר לטיפול.
כתמים ופיגמנטציה הן בעיות נפוצות מאוד בעור הפנים ונובעות ממגוון סיבות שיפורטו בהמשך.
כתמים ופיגמנטציה הן בעיות שמופיעות עם השנים ומתחילים בדרך כלל סביב שנות העשרים.
כתמים ופיגמנטציה פוגעים במרקם של עור הפנים וכן במראה הכלל של עור הפנים.
בחברה סוגדת שלמות כמות שלנו כתמים ופיגמנטציה נחשבות לבעיות עור לר רצויות ובעיקר לא אסתטיות ואנו עדים חדשות לבקרים לשיטות שונות ומגוונות המתיימרות להציע אי אילו פתרונות לבעיות של כתמים ופיגמנטציה.

כתמים ופיגמנטציה – מקור הבעיה:

כתמים ופיגמנטציה שנראים על פני שטח העור מקורם במלנוציטים הנמצאים בשכבות העמוקות יותר של העור.
הסיבות שעשויות לגרום להופעה של כתמים ופיגמנטציה הן מגוונות, חלק מהסיבות הן שינויים הורמונליים כמו אלו המאפיינים הריון, מצבים של לחץ נפשי, חשיפה לא מבוקרת לקרני השמש, שימוש בחומרי קוסמטיקה שפעילים בצורה לא נכונה או שימוש לא לפי הוראות, סיבות גנטיות-תורשתיות ועוד מגוון סיבות רחב שלא נמנה במעמד זה.

ראינו שלתופעה של כתמים ופיגמנטציה סיבות רבות, אך מה בעצם קורה בעור שמביא להופעה של כתמים ופיגמנטציה?
תאי העור מפרישים חומר שנקרא מלנין, תפקיד המלנין הוא להגן על העור מפני פגיעה, כל חשיפה לשמש נחרטת בזיכרון של עור הפנים וגורמת לאותם תאים לייצר עודף מלנין, בתומו של תהליך מורכב זה מופיע כתם על פני עור הפנים.

כתמים ופיגמנטציה – דרגות:

הנמשים הם הכתמים השטחיים ביותר וכתמי הגיל הם העמוקים ביותר והם נוצרים עם השנים.
כתמי הריון מופיעים בצורת פרפר באזור הלחיים והמצח והם נקראים מלזמה.

כתמים ופיגמנטציה – החומרים הפעילים:

במלחמה נגד כתמים ופיגמנטציה אנו מעוניינים למזער את כמות המלנין שמייצר העור כדי למנוע היווצרות של כתמים חדשים. לשם כך ניעזר בחומצה קוזית, בארבוטין, בחומצה אזלאית, בהידר וקינון, בחומצה אסקורבית, בחומרי הבהרה שמקלפים את השכבה העליונה (הקרנית) של העור ובאנטי אוקסידנטים שמשתתפים ביצירת המלנין של העור.

כתמים ופיגמנטציה אינם תופעות חשוכות מרפא, כיום ישנן שיטות מתקדמות שיודעות לטפל במצב שלך כתמים ופיגמנטציה ולהביא להבהרה משמעותית של העור ולהבהרה של כתמים ופיגמנטציה בצורה מרשימה למדי.

ישנם מכונות אשר באמצעותן בודקת הקוסמטיקאית את  עומק הכתם ומורכבותו וכך היא מעריכה את מידת הבהירות אליה תוכלו להגיע.

חלק מהסיבות המביאות לתופעה של כתמים ופיגמנטציה  אכן קשה למנוע כמו שינויים הורמונאליים, היריון וכדומה וחלק מהסיבות לא ניתן למנוע כמו תורשתיות אך יש סיבות המביאות למצב של כתמים ופיגמנטציה שניתן למנוע והן חשיפה מבוקרת לשמש רק בשעות בטוחות ורק לאחר מריחת קרם הגנה ונקיטת אמצעי הבטיחות.

 
 

לקבלת ייעוץ לטיפול זה אל תהססי!