הטיפול האולטימטיבי למניעת הזדקנות העור

שיטת פילוגרה למיצוק ומתיחת העור מבוססת על קריותרפיה – תרפיה על ידי שימוש בגלי קור. בשיטה זו משלבים באופן סימביוטי מושלם בין מוצרים אייכותיים לבין האפקט הביולוגי הממריץ של קריותרפיה לכדי השגת תוצאה אופטימאלית. הקריוליפט משחרר זרמי קור בטמפרטורה מבוקרת של º18- מעלות צלסיוס ישירות על העור ללא יצירת תחושת אי נוחות. הטיפול בקריוליפט מראה תמורות משמעותיות בעור מזדקן/עייף ומצליח להחזיר לו מוצקות, גוון וזוהר.

המחקר בקריותרפיה הוביל לרעיון של טיפול בעור בזרמי חום שמתקבלים כאשר הטמפרטורה מונמכת תחילה בצורה מהירה ביותר. מכאן החל העניין בגלי קור אלקטרוניים מיוצבים כפי שנוצרים על ידי אפקט פלטייה (Platier), המאפשרים לא רק לשלוט בטמפרטורה הרצויה עם דיוק מושלם, אלא גם לשלוט בעקומת ההתפתחות של הטמפרטורה. יישום זה פועל על ידי העברת זרם חום ישירות על גבי העור ומייד לאחריו מועבר זרם קור לעומק תאי העור. צירוף היוצר שלוש פעולות: אלחוש מבוקר במשטח העור, תנועת גלי קור דרך העור, וחדירת חמצן למרקם העור.

מזו פן

מזו פן

אלחוש מבוקר

היישום הקריוגני בעצם מאפשר עיכוב מואץ בהולכה העצבית. מתוך כך, מתבצע אלחוש מקומי בשטח העור המטופל. פעולה זו מאפשרת מידול עמוק יותר ללא גרימת אי נוחות ללקוח.

תנועת גלי קור דרך העור  (דרמו-קריופוריסיס) 

גלי הקור המועברים דרך העור יוצרים באופן מיידי הצרה של כלי  הדם בעור והאטה של מחזוריות הדם בעור. התוצאה הפיזיולוגית הנלווית היא שהגוף יוצר התרחבות פרדוקסאלית של נימי דם לחפות על הקירור הדרסטי של העור. מנגנון זה יוצר רצף של התרחבות והתכווצות של כלי הדם לחליפין ויצירת אפקט שאיבה והחזרה של הדם, תופעה הנקראת וסומטריסטי (vasomotricity). תופעה פרדוקסאלית זו מאפשרת הפצה מרשימה של מרכיבים פעילים במרקם העור.

שיפור אספקת חמצן למרקם העור

התופעה של וסומטריסטי, רצף של התרחבות והתכווצות נימי הדם כתוצאה מהטיפול הקריוגני, מגביר את מחזור הדם בעור ובכך מגביר את אספקת החמצן לתאים. תיגבור החמצן לתאים מאפשר להם להשתמש במקורות האנרגיה שעומדים לרשותם באופן אופטימאלי. בנוסף לכך, פעולה זו מאפשרת חדירה טובה יותר של רכיבים פעילים לתאי העור, והיא גם מייעלת את השפעת הרכיבים החודרים לתאי העור.

קריותרפיה (טיפול בקור)

הגדרה

קריותרפיה, במובן הרחב של ההגדרה, משמעותו שימוש בקור לצרכים טיפוליים. קור לצרכי טיפול ניתן לייצר  בדרכים שונות: באופן פיזיקאלי , באופן כימי או דרך שימוש בגז.

היסטוריה

שימוש בקריותרפיה לצרכי ריפוי קיים כבר שנים רבות ואף אוזכר ותואר על ידי הפילוסוף היפוקראטס (377-460 שנים לפני הספירה). בגלל הקשיים הטכנים וכימים שקשורים לתהליך הקירור, טיפול זה נותר די סודי במשך שנים, ורק לאחרונה החלה התפתחות בתחום אודות לטכנולוגיה חדשנית ואבולוציה של ידע.

שוק (זרם) תרמי

הרעיון של "שוק תרמי" החל בשנות השבעים. המחקרים הניסיוניים שנעשו של היפותרמיה מבוקרת (קריותרפיה) מצאו שהאפקטיביות של טכניקה זו תלויה בתנאי קפדני: ההנמכה של הטמפרטורה צריכה להיעשות בטווח זמן קצר, בעוד שהורדה הדרגתית של הטמפרטורה הביאה לתוצאות בעלות אפקטיביות פחותה באופן משמעותי .אנו יודעים כיום שזרם תרמי זה מאפשר שליטה מבוקרת במנגנונים של הולכת והנעת הזרם התרמי ושליטה טובה יותר בתופעות הנלוות להפקת הזרם התרמי.

שיטות

קירור יכול להתבצע דרך שיטות שונות, מגוון השיטות לקירור נע בין דרכים פשוטות לבין דרכים מסובכות יותר:

– קרח

זו הדרך הישנה ביותר לייצר קור וגם הפשוטה ביותר. אך, זו לא הדרך האפקטיבית ביותר כיוון שאיכות הובלת הקור ירודה, הזרם התרמי המופק הינו חלש ואפקט הקירור נגמר מהר מייד לאחר שמבצעים את היישום.

– ג'ל מצנן

שיטה זו היא פשוטה ופרקטית, מכיוון שהג'ל מוחזק בשקיק המונח במקפיא לפני היישום. היתרון בשיטה זו היא שנוצר זרם תרמי משמעותי שמחזיק מעמד. החיסרון הוא, שהג'ל הקפוא לא מעביר את הזרם התרמי דרך השכבה באופן אחיד ונוצרת שכבת אוויר דקה בין השניים, דבר היוצר אפקט בידוד שמפחית את הולכת הקור באופן דרסטי, ולפיכך מפחית את השוק התרמי.

– גז קריוג'ן

השיטה הזו הינה יותר חדשנית ונעשית על ידי ריסוס העור עם קרח פחמתי (קרח יבש) בצורה של מיקרו-קריסטליים שכאשר מתאדים יוצרים את הזרם התרמי. שיטה זו הינה אפקטיבית אך דורשת ציוד מכני כבד ומסובכת מבחינה לוגיסטית (דורשת מיכלי גז…).

– קור חשמלי מיוצב

זו השיטה החדשנית ביותר שנובעת מתוך עבודת המחקר של פלטייה.

אפקט פלטייה

תיאוריה זו נובעת ממחקרו של ג'ין פלטייה, פיזיקאי צרפתי (1785-1845) שנעשה בשנת 1834. הוא גילה שאם מניחים באופן רציף שני חומרים מוליכים למחצה משני סוגים שונים (N ו- P) בכל נקודת חיבור ומעבירים דרכם זרם אלקטרוני, החום שנקלט יהיה שווה למידת החשמל שמועברת דרך החיבור.

מזו פן

לפי עיקרון זה "יחידת אפקט פלטייה" (PEC) מורכבת ממבנה של שני מוליכים למחצה (אחד מסוג N, והשני מסוג P) המונחים בין שני משטחי מתכת מוליכי חשמל. על ידי העברת זרם חשמלי מתמשך בעל עצמה (I) למשך זמן נתון (T) מבנה זה גורם לכך שמשטח אחד מייצר חום והשני סופג אותו.

בכדי לשפר את האפקטיביות של הזרם החשמלי הנוצר על ידי ה- PEC, מרחיבים את המבנה על ידי הנחת מספר הרכבים באופן סדרתי.

מזו פן

באפן תיאורטי ה- PEC יכול לשמש גם לקירור וגם לחימום, כיוון שאם משנים את כיוון הזרם החשמלי מתאפשרת פעולה הפוכה של ה- PEC. אך שימושו העיקרי של ה- PEC הינו לייצור קור, ומכאן הכינוי שלו "קוביית קרח חשמלית". מעבר להדמיה שטכנולוגיה זו יוצרת, יש להדגיש את העניין העקרוני בטכנולוגיה זו הוא: דיוק רב בעוצמה של הזרם שמאפשר זרם קור יציב לגמרי ומדויק בטמפרטורה הרצויה. לכן, ה- PEC מייצג את האמצעי הטוב ביותר בעבור קריותרפיה, ומעבר לכך, מכיוון שהציוד הדרוש הינו נוח לשימוש וקל.

מזו פן

הגדרה

קריופלסטיקה הינה הטכניקה של קריותרפיה בהקשר של טיפולי אסתטיקה. הייחודיות שלו נוגעת לשני רמות:

– מצד אחד,הקירור, המיושם על העור.
– בנוסף לכך, המיקוד של האזור המטופל שיכול להיות שלם או חלקי.

קירור עורי

קריופלסטיקה מתייחס למגוון הפעולות שמתרחשות בין הטמפרטורות של  5+ לבין 18- מעלות צלסיוס, מרווח טמפרטורות זה, הינו מרווח הטמפרטורות האופטימאלי ליישום השיטה. לכן, יש לשים לב שכאשר הפעולה מתבצעת בחדר שהינו יחסית קטן, הפעולה תהיה גם מאד מדויקת. דבר המעיד על הצורך בחומרים איכותיים המעוצבים במיוחד בעבור יישום זה. אנו גם עומדים על כך שהתנאים המדויקים הללו יישמרו באופן קפדני:

– מעל 5+ מעלות צלסיוס, הקירור אינו מספיק ולא ישיג את התוצאה הרצויה.
– בטמפרטורות מתחת ל- 18 מעלות צלסיוס, הקור אינטנסיבי מידיי ויגרום בהדרגה למים במרקם העור להתגבש לקריסטלים, בהתחלה מחוץ לתאי העור ולאחר מכן ברמת תאי העור. השינוי הפיזיקאלי הזה ברמה התא יוביל לנזקי עור מתמשכים, ראשית על פני השטח של העור ולאחר מכן בעומק רקמת העור. כמו כן, יוביל לפקקת בכלי דם. מהסיבה הזו, משתמשים בטמפרטורות אלו בכירורגיה דרמטולוגית כאשר המטרה להסיר גידולים סרטניים מהעור. אך, קריופלסטיקה הינה שיטה של עידוד ולא הריסה, לכן יש לשמור בקפידות על שטווח הטמפרטורות בטיפול יישאר בין  5+ לבין 18- מעלות צלסיוס.

מטרות

בהתאם למאפיינים של הטיפול והמפרט של טיפוח מותאם אישית, קריופלסטיקה חל על חלקים שונים של האנטומיה העורית:

– העור
– דרמה פפילרית- שכבת הביניים ברקמת העור
– הדרמה הרשתית-השכבה מתחת לדרמה הפפילרית
– היפודרם (השכבות העליונות)
– כלי הדם האחראים על מחזוריות ברמה המיקרו-עורית
– מערכת העצבית בעלי קצוות חופשיות נטולי גוף קולט בקצה

בכל חלקים אלו ניתן לטפל בדרך סלקטיבית ואנליטית או בדרך כללית יותר לפי התוצאה הרצויה. קריופלסטיקה לפיכך הינה שיטה מאד מדויקת שצריכה להיעשות באופן קפדני ביותר. כלומר, יש לבחון את המטרה של הטיפול בזהירות לפי ביצוע הטיפול בעור כדי לזהות את המטרה ולהשיגה בצורה מדוייקת, יש לעשות זאת לפני שמבצעים סימון עם היישום ומתחילים לפעול במרץ.

יעדים

כאשר מתחילים להשתמש במקור הקירוגן על העור, ההעברה של הקור מתרחשת בו זמנית בשני רמות: על פני השטח וברמת העומק. יתר מכן, שני מנגנונים שונים נוצרים:

– הובלה, על ידי מגע ישיר מועבר הקור מפני השטח לתוך עומק העור, בהדרגתיות זה משפיע על כל שכבות העור.
– תנועה תרמית, שעוברת דרך כלי הדם מהרמה העורית לרמה הנימית ועד לרמת המיקרו וגורמת להעברת הקור לעומקי העור.

החיבור הזה בין הובלה ותנועה תרמית מאפשר את הגדרתם של שלושת יעדי הקירופלסטיקה, אלו שלושת הפעולות מרכזיות.

אלחוש מבוקר

שימוש בקריאותרפיה מאפשר בלימה מהירה של ההובלה העצבית על ידי שליטה בשערים של מערכת החישה בעור: חסימה של פעולת החיישנים המאותתים (על ידי הורדת סף הגירוי של חיישנים מסוג Aα  ו- Aβ), ומצד שני הפחתת מהירות ההובלה הנוירונים שמוליכים את האותות למוח (נוירונים מסוג A ו C).  יתר מכך, מופעלת שליטה על פעולה העצבית של מערכת העצבים בעלי קצוות חופשיים נטולי גוף קולט. האלחוש מושג במהרה ומאפשר ביצוע פעולות רבות ומגוונות לחידוש העור, שלולא קריאותרפיה היו כרוכות בכאב רב. טיפולים כגון דרמהבריישן (הסרת השכבה הקרנית של העור), טיפולי לייזר למניהם, וטיפולים במזו-רולר.

וסומוטוריקה פרדוקסאלית

היישום של קור על העור גורם לתגובת התכווצות של כלי הדם האחראים על מחזוריות הדם ברמה המיקרו-עורית, תגובה הנגרמת כחלק ממנגנון ויסות תרמי של הגוף. תגובה זו של התכווצות לא היתה מעניינת אותנו ביחס לטיפוח אסתטי. להפך, תגובה זו יכולה להיחשב כפוגעת במטרה הרצויה. אולם, פעולה ראשונית זו מלווה בפעולה של התרחבות כלי הדם שנגרמת משחרור של חומרים כתוצאה מהשוק התרמי המניע את הפעולה הזו. מנגנון זה זה נקרא "תגובה לצייד", לפיה הגוף מגיב לקור פתאומי שמורגש על פני העור באספקה מהירה ונמרצת של דם – דבר המתבטא באדמומיות בולטת של העור. סדרת הפעולות של התרחבות והתכווצות כלי הדם העוריים מלוות אחת את השנייה מכונה וסומוטוריקה (vasomotricity). תופעה זו נחשבת "פרדוקסאלית" כיוון שהקור שאמור לגרום להתכווצות כלי הדם, גורם בסופו של דבר להתרחבות כלי הדם העוריים. כידוע, תופעת התרחבות כלי הדם מאד מועילה בטיפולים אסתטיים.  היישום של מקור קירוגני  על גבי העור בטמפרטורה המתאימה מביא לכן לשיפור משמעותי של ספיגת חומרי הטיפוח.

מזו פן

מכשיר קירוליפט II

פירוט מרכיבי המערכת:

המנגנון

רשת חשמל : 120-230 וולט \ 50-60 הרץ
האנרגיה הנספגת: 35W
בקרת שליטה: על ידי מעבד
צג: GRAPHIC LCD retro-lighting
שליטה: על ידי מפתח
גודל: 23 X 23 X 17  ס"מר
משקל: 1,540 ק"ג
טמפרטורה בעת שימוש: 10+ מעלות עד 40+ מעלות צלסיוס
בטיחות: קטגוריה 1 סוג BT (NF standard EN 60335-1)

החלק הידני:

רשת חשמל : 120-230 וולט \ 50-60 הרץ
האנרגיה הנספגת: 12 ואט
בקרת שליטה: על ידי מעבד
שליטה: על ידי מפתח
תהליך יישום הקור: על ידי מגע
המקור של הקור: מנגנון אפקט פלטייה
משטח למגע פעיל: 0.5 ס"מ² ו- 5 ס"מ²
חלופות לטמפרטורה: טמפרטורה דלתא של – 18 מעלות צלסיוס
התאמה: במרווחים של  1 מעלות  צלסיוס
טמפרטורה במגע:  5- מעלות  בעת שימוש מינימאלי
בטיחות: שימוש בחיישני הטמפרטורה IN  ו- OUT

מוצרי טיפוח נלווים

NCTF -ג'ל- המרכיב המזותרפי

הוסומוטוריקה הפרדוקסאלית של הקירופלסטיקה מאפשרת הפצה מדהימה של המרכיבים הפעילים בג'ל ה- NCTF.  ג'ל ה- NCTF מאפשר בניה מחדש של רקמות העור. בדיוק כמו הזרקת ה- NCTF במזותרפיה, מטרת השימוש בג'ל לעודד את התגובות ביוכימיות השונות שאחראיות על בניית העור. זהו טיפול במזותרפיה ללא שימוש במחטים, עם תוצאות מוכחות:

– החייאה תאים פיברובלסטים  (+147%)
– הגנה מרדיקלים חופשיים  (+90%)
– חידוש הצפיפות של קולגן (+256%)
– עיכוב התקשחות של רקמות עור (+366%)
אריזה: בקבוקי 100 מ"ל

ג'ל קולגן – מרכיב הלחות

מולקולות קולגן תלת-פפטידיות. עוזרת לשמר מים ברקמה המחברת. מתפקד כמקדם לחות מעולה.
אריזה: בקבוקי 100 מ"ל / או קופסה של 10 בקבוקוני 8 מ"ל

DNA ג'ל – מרכיב ההתחדשות

מופק מתאי גזע של ביצי סלמון. השימוש ב- DNA עוזר בסינתזה של חלבונים מחומצות אמינו. איכות רקמת העור תלויה ישירות בטיב המבנה של ה- DNA.
אריזה: בקבוקי 100 מ"ל \ או קופסה של 10 בקבוקוני 8 מ"ל

ג'ל אמבריוליפט – המרכיב האלסטיות

הרכב המבוסס על סינרגיה בין שני חומרים פעילים מאד מרוכזים. 25% תמצית תאי גזע, הנותן תחושת אלסטיות מיידית. ו- 75% של נסיוב חלבון ביולוגי טבעי , היוצר אפקט אנטי-אג'ינג לטווח הארוך והמרצת הפיברובלסטים.
אריזה: קופסא של 10 צלוחיות 10 X 8 מ"ל

תהליך הטיפול

מזו פן

לקבלת ייעוץ לטיפול זה השאירי פרטים